Medycyna związana z chirurgia plastyczna, na dobre już wkroczyła w obszar kobiecych piersi. Prywatne kliniki, oferują cały szereg zabiegów, które maja poprawić wygląd biustu. Z roku na rok, chirurdzy maja coraz więcej pacjentek.

Przygotowanie do operacji

Większości , operacje plastyczne piersi kojarzą się tylko z ich powiększeniem. To po części prawda. Wiele jest pacjentek, których zbyt mały rozmiar spędza sen z powiek. Nie zawsze chodzi o duże powiększenie. U wielu pacjentek – co potwierdzają specjaliści – obserwuje się tak zwany niedorozwój biustu. Kobiety, które zgłaszają się do chirurga, nie chcą ich powiększyć, ale chcą je po prostu mieć. Chcą wyglądać atrakcyjnie i nie wstydzić się swojego wyglądu. Nieszczęśliwe są również kobiety, których natura obdarzyła zbyt dużym biustem. To dla nich problem, nie tylko natury estetycznej. Duży rozmiar piersi, to wiele problemów zdrowotnych na przykład z kręgosłupem, który jest narażony na nadwyrężenie. Kobiety, które maja zbyt małe piersi, nie mogą tego zrozumieć, ale duży biust to naprawdę kłopot.

Wiele pacjentek, które przeszło operacje zmniejszenia piersi, przyznaje, ze było to ich największe marzenie. Po wielu miesiącach i latach niezadowolenia, mogą z uśmiechem spojrzeć na swoje odbicie w lustrze. Jak mówią – po operacji nareszcie są szczęśliwe. Niezależnie od bólu, jaki przeszły po zabiegu i innych niedogodnościach – żadna z nich nie żałuje. Zarówno powiększenie, jak i zmniejszenie biustu wiąże się z licznymi badaniami, które należy przeprowadzić przed operacja. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma żadnych niepokojących zmian, które mogą świadczyć o istnieniu choroby onkologicznej.

Badania lekarskie

Potrzebne są także szczegółowe badania krwi i dokładny wywiad lekarski, można o nich poczytać na stronie https://medyczna-klinika.pl. Operacje chirurgiczne są także płatne. Wyjątkiem są te, związane ze zmniejszeniem biustu, który powoduje zmiany chorobowe w innych obszarach ciała pacjentki. Koszt jest bardzo różny, uzależniony najczęściej od lokalizacji kliniki chirurgii plastycznej, zwykle od 10 do 15 tys. złotych.