Chyba w większości przypadków każdy z nas prędzej czy później orientuje się, że czas najwyższy na to, aby zadbać trochę bardziej o swoje ciało.

Zazwyczaj w tym celu udajemy się do salonu kosmetycznego, których tak naprawdę w dzisiejszych czasach znajdziemy bardzo dużo. To właśnie tam możemy liczyć na profesjonalne zabiegi związane z naszym ciałem. Jednym z nich jest pedicure, czyli zabieg dla naszych stóp. Wyróżnić można jego kilka rodzajów i każdy tak naprawdę pomoże nam na inną przypadłość lub w inny sposób upiększy nasze stopy.

Pedicure – poprawa wyglądu stóp

Pedicure biologiczny służy temu, aby nawilżyć oraz zregenerować nasze stopy. Takie działania pozwolą nam na skuteczne odświeżenie wyglądu naszych stóp. Głównym celem takiego zabiegu jest usunięcie martwego naskórka czy skórek przy paznokciach. Ważne jest to, że zawsze zaczyna się go od kąpieli naszych stóp, aby zmiękczyć wszystkie skórki i niedoskonałości. W dużym stopniu ułatwi to całość zabiegu i przede wszystkim zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości bólowych. Przy usuwaniu stwardniałej skóry ze stóp w wielu przypadkach może być to bolesne. Używa się przy tym takich przedmiotów jak pilniczek do spiłowania paznokci, drewniany patyczek do usuwania skórek czy delikatna tarka, aby wygładzić cały zrogowaciały naskórek. Aby efekt był lepszy to na sam koniec na stopy nakładany jest specjalny preparat wygładzająco odżywczy.

Pedicure – kiedy nie stosować?

Warto wiedzieć również kiedy zabieg pedicure nie jest zalecany. Przede wszystkim wtedy, gdy na stopach mamy świeże blizny czy borykamy się z grzybicą. Ponadto, gdy mamy niezagojone rany, brodawki lub cierpimy na pęknięcia naskórka między palcami. Oczywistą rzeczą jest to, że nie udamy się na pedicure wtedy, gdy cierpimy na jakieś choroby zakaźne. Chcąc udać się na zabiegi stóp warto jest wybrać klinikę pod tym linkiem: https://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure, gdzie zostaniemy obsłużeni profesjonalnie.