Wielu mężczyzn lubi nosić marynarki, także na co dzień w sklepach możemy znaleźć wiele różnych modeli i kolorów.

Oczywiście do marynarki dobrze będzie dobrać elegancką koszulę. Zasady kultury oraz dobrego wychodzenia jasno określają w jakich sytuacjach należy nosić marynarki, a kiedy marynarki powinny być zdjęte. Dokładnie określa się też sytuację w których dopuszcza się rozpięcie marynarki. W przypadku oficjalnych spotkań czy też wystąpień marynarki powinny być raczej zapięte, jednak jeśli osoby uczestniczące w spotkaniu siadają, obowiązkowo powinny rozpiąć marynarkę. Zazwyczaj zapięta marynarka w takiej sytuacji prezentuje się po prostu nie estetycznie, może być też dla osoby, która ją nosi nieco krępująca, co przekładać może się na gorsze wystąpienie. Kiedy chcemy ubrać się na co dzień możemy czasem założyć także marynarkę do spodni dżinsowych. Oczywiście mogą mieć różne kolory, co do butów dobrze wybrać skórzane klasyczne obuwie, pomimo że wielu mężczyzn coraz chętniej wybiera także snickersy.

Dobrze ubrany mężczyzna zadba także o różnego rodzaju dodatki, może być to przykładowo poszetka. Ważny w tego rodzaju ubiorze będzie dobrze dobrany pasek, czy też zegarek.

Jeżeli w naszej szafie nie mamy nic ciekawego możemy sprawdzić ofertę firmy Repablo casual, w ofercie można znaleźć wiele codziennych koszul i marynarek w dobrych cenach. Eleganckie swetry są doskonałym uzupełnieniem stroju. W sytuacji gdy noszone są swetry nie nosi się zwykle marynarki. Zwykle swetry zakłada się bezpośrednio na elegancką koszulę. Zadbać należy o to, aby tak jak w przypadku marynarki, mankiety koszuli wystawały spod rękawa swetra na odpowiednią długość. Zwyczajowo jest ona nieco dłuższa niż w przypadku marynarki. Ponadto odpowiednio powinien zostać ustawiony kołnierz. W przypadku gdy mamy na sobie sweter, krawat, który w przypadku marynarki prezentuje się znakomicie, w takiej konfiguracji stroju może niestety nie pasować. Kiedy szukamy dobrej porady co do stroju możemy wspomóc się artykułem: https://urodaizdrowie.pl/odziez-meska-co-nosic-latem. Znajdziemy tam wie interesujących wskazówek co do mody męskiej.