Czym najchętniej bawią się chłopcy? To zależy do wieku, zainteresowań i indywidualnych preferencji każdego dziecka. Jeśli nie znamy dobrze malucha,  którego chcemy obdarować prezentem, warto poszukać inspiracji wśród uniwersalnych zabawek, których można używać przez wiele lat. Krótki przegląd pomysłów na taki podarunek przedstawiamy poniżej.

Uniwersalne zabawki dla chłopca, które zawsze się sprawdzą – klocki

Klocki pozwalają na rozwijanie zdolności analitycznych, myślenia przestrzennego i logiki. Są doskonałym prezentem dla każdego chłopca w każdym wieku, a przy ich układaniu dobrze bawić będą się także rodzice szkraba.

Możemy wybierać wśród tradycyjnych klocków drewnianych (sprawdzą się dobrze jako prezent dla młodszych dzieci), plastikowych, magnetycznych, silikonowych z przyssawkami czy takich przypominających rzepy. Nie ważne, jaki zestaw wybierzemy – niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na coś z kolekcji najpopularniejszych na świecie duńskich klocków, ekologiczny komplet klocków drewnianych czy mniej popularne klocki-słomki, z pewnością dostarczymy dzieciom wiele radości, a także okazję do rozwoju. W przypadku klocków odpada też problem tzw. „zdublowanego” prezentu –  nie musimy martwić się, że dziecko ma już podobny lub identyczny zestaw w domu. Więcej klocków to wyższe wieże, większe budowle i więcej zabawy.

Kupując klocki, koniecznie musimy jednak pamiętać, że maluchom poniżej trzeciego roku życia nie możemy podarować zestawów zawierających małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć.

Ruch na świeżym powietrzu – propozycje zabawek dla chłopców

Inne zabawki dla chłopca, które z pewnością sprawią mu wiele radości, to te, które można wykorzystać podczas zabaw na dworze. Jeśli planujemy bardziej kosztowny prezent, warto skonsultować z rodzicami dziecka, czy nie potrzebuje ono jeździka, hulajnogi, biegówki, roweru, elektrycznej deskorolki lub innego jeżdżącego ekwipunku. Doskonałą zabawką na lata dla chłopca może być też piłka – jeśli szukamy czegoś dla starszaka, dobrym wyborem będzie z pewnością profesjonalna piłka do koszykówki lub siatkówki. Inspiracji możemy też poszukać wśród innych zabawek pozwalających na szeroko rozumiane aktywności outdoorowe – mogą być to sprzęty do tenisa, badmintona, rzutki, latawce i tym podobne.

Zabawki dla chłopca – jak kupować

Jak podkreślają specjaliście ze sklepu dla dzieci Ola4Kids kupując zabawki dla chłopca, powinniśmy zwrócić uwagę na przede wszystkim na to, czy posiadają one odpowiednie atesty, a także na kategorię wiekową, dla której przeznaczony jest dany produkt (oferta zabawek przeznaczonych dla chłopca w Ola4Kids). Unikniemy wtedy ryzyka obdarowania malucha niebezpieczną zabawką, którą mógłby zrobić sobie krzywdę. Zwracajmy też uwagę na rozmiary prezentu – zabawki o większych gabarytach może być ciężko przechowywać rodzicom, którzy dysponują małym metrażem mieszkania.