Aby uzyskać bujny i soczyście zielony trawnik, postępuj zgodnie z dobrymi praktykami regularnego podlewania, aby zapewnić trawie odpowiednią ilość wody oraz utrzymać gęstość i moc korzeni.

Kiełkujące nasiona traw wymagają stałej wilgoci do momentu pojawienia się sadzonek i wypełnienia istniejącej trawy. Po założeniu trawników na ogół potrzebują odpowiedniej ilości wody tygodniowo, niezależnie od tego, czy pochodzi to z natury, czy z systemu nawadniania. Głębokie, dokładne nawadnianie sprzyja głębokiemu wzrostowi korzeni, jakiego potrzebują grubsze trawniki. Dzięki regularnemu podlewaniu trawnik może wytrzymać ciepło, suszę i stres, które zwykle powodują, że trawa staje się cienka i słaba. Nasiona traw odporne na suszę pozostaną zielone nawet przy mniejszej ilości wody, więc masz mniej prac konserwacyjnych i pielęgnacyjnych, a trawnik nadal będzie wyglądał dobrze i świeżo. Odpowiednie praktyki dotyczące koszenia pomagają zwiększyć gęstość trawy. Zamiast kosić zgodnie z kalendarzem tygodniowym, koś zgodnie z zapotrzebowaniem, ale wystarczająco często, aby utrzymać typ trawy na zalecanej wysokości bez usuwania więcej niż jednej trzeciej wysokości źdźbła w jednym koszeniu.

Pomaga to uniknąć przerzedzenia i nieatrakcyjnego wyglądu trawnika.

Upewnij się, że kosiarka jest dobrze utrzymana, aby jej noże ostre, aby ciąć równo, zamiast szarpać trawę. Poszarpana, rozdarta trawa jest bardziej podatna na powszechne choroby trawnika i szkodniki. Regularna zmiana wzoru koszenia również pomaga utrzymać prostą i gęstą trawę. Jeśli chcesz założyć trawnik bądź poprawić jego wygląd, sklep ogrodniczy online ma wszystko, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy wykonujesz te i inne zabiegi w cotygodniowej konserwacji trawnika, czy też szybkich weekendowych modernizacjach trawnika, możesz uzyskać gęsty, bujny trawnik i zachować go w takim stanie na dłużej. W połączeniu z okazjonalnymi zadaniami, takimi jak napowietrzanie trawnika oraz łatanie i naprawa trawnika, te kroki pozwalają cieszyć się bujnym i zdrowszym trawnikiem przez wiele lat.