Sztuczne kwiaty są znane pod różnymi nazwami, takimi jak kwiaty jedwabne, kwiaty papierowe, plastikowe, trwałe rośliny botaniczne.

Tradycyjnie sztuczne kwiaty wykonywano z materiałów jedwabnych i papieru lub bibuły. Obecnie możemy zakupić różnorodne kwiaty sztuczne wykonane z wielu trwałych materiałów. Dziś sztuczne kwiaty są produkowane głównie z jedwabnych tkanin, aksamitnych tkanin, naturalnych tekstur, flokowanych materiałów, plastikowych materiałów i w prawdziwej technologii dotykowej. Postępy technologiczne pozwoliły na dodanie niesamowitych szczegółów do sztucznych kwiatów.

Sztuczne kwiaty mogą stanowić piękną dekorację

Jakie są zalety sztucznych kwiatów?

Dzisiejsza zaawansowana technologia druku pozwala na uwzględnienie wielu szczegółów w gotowym produkcie, dzięki czemu sztuczne kwiaty wyglądają równie dobrze, jeśli nie lepiej niż w rzeczywistości. Z tego powodu sztuczne kwiaty stają się coraz bardziej popularnym wyborem do aranżacji wnętrz i dekoracji imprez, jak wesela, chrzciny, zaręczyny, rocznica, urodziny. Kwiaty sztuczne są również praktyczną i trwałą dekoracją na święta, jak Walentynki, Sylwester, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Dzień Matki.

Zakres materiałów i technik stosowanych do wykonania sztucznych kwiatów jest naprawdę duży, a w kwiaciarniach i specjalistycznych sklepach bez problemów zakupimy różnorodne kwiaty, które wyglądają tak samo dobrze, jak żywe. Naturalny jedwab jest dość drogi, dlatego obecnie do produkcji sztucznych kwiatów używa się tkaniny poliestrowej o podobnym połysku i wykończeniu. Następnie materiał jest drukowany, cięty, kształtowany i montowany na łodygach, aby wyglądał jak prawdziwe kwiaty. Możemy również znaleźć kwiaty wykonane z materiałów aksamitnych i weluru oraz trwałego plastiku. Są to materiały uformowane w kształty, które wyglądają i przypominają naturalne kwiaty, gałązki i liście. Przykładem mogą być sztuczne sukulenty, które są formowane ze specjalnych tworzyw sztucznych, które sprawiają, że wyglądają niezwykle naturalnie i przypominają je teksturą.

Bardzo realistyczne rośliny sztuczne stały się popularnym wyborem do terrariów i aranżacji ogrodowych, domowych czy biurowych. Dodatkową zaletą sztucznych kwiatów jest to, że nie wymagają podlewania ani przycinania, i mogą pięknie wyglądać przez wiele lat. Liczne zalety sztucznych kwiatów sprawiają, że mogą stanowić wspaniałą i trwałą dekorację nie wymagającą zabiegów pielęgnacyjnych.