Osoby które chrapią mogą poradzić sobie z tą dolegliwością, na rynku dostępnych jest wiele środków, można przykładowo wybrać tabletki na chrapanie.

Dolegliwość spowodowana jest przez układ oddechowy, dlatego też należy zadbać o nas i gardło, rozwieracz do nosa ma przynieść ulgę podczas chrapania przez nos. Rozpieracz jest również nazywany rozszerzaczem nosa lub zaciskiem do nosa i zapewnia rozszerzenie nozdrzy. Dzięki temu do nosa dostaje się więcej powietrza. To poszerzenie jest znane jako dylatacja, nakładka do nosa jest dostępna w kształcie skrzydełka lub w postaci dwóch połączonych ze sobą małych pierścieni, które wkłada się do nozdrzy. Rozszerzacz nosa jest wykonany z plastiku medycznego, który nie zawiera lateksu i został zaprojektowany w celu powstrzymania chrapania. Kiedy nos jest zatkany, tkanka w okolicy gardła kurczy się. W konsekwencji obszar gardła jest wprawiany w wibracje z powodu turbulencji powietrza, które są postrzegane jako chrapanie. Rozpórki do nosa rozszerzają nozdrza i poprawiają oddychanie, zwiększają objętość oddechową nawet o 30% i dlatego powinny zapobiegać chrapaniu. Rozpieracz do nosa jest odpowiedni tylko dla osób, które chrapią z powodu zatkanego nosa. Zwężenie należy ograniczyć do przedniej części. Rozpieracz do nosa obiecuje zapobiegać chrapaniu, szczególnie u osób ze zwężeniem zastawki nosowej. Jeśli nos jest zatkany z powodu przeziębienia lub alergii, zaleca się również rozprowadzanie nosa, ale istnieją inne alternatywy, które mogą powstrzymać chrapanie.

Zalety rozpórki do nosa polegają na tym, że oddychanie przez nos może zwiększyć nasycenie krwi tlenem

. Z tego powodu rozszerzacze nosa są również używane w celu zwiększenia wydajności w sportach wytrzymałościowych. Łagodzi również dyskomfort spowodowany oddychaniem przez usta, ból gardła lub suchość w ustach. Oczywiście są różne sposoby na chrapanie, warto zwrócić na naszą pozycję w czasie snu, ale warto także zwrócić uwagę na nasz tryb życia. Oczywiście można także stosować tabletki na chrapanie, które wpływają na nasze drogi oddechowe. Na rynku można znaleźć różne leki na chrapanie ranking może pomóc nam w wyborze: https://sposobynachrapanie.pl/snore-block-dzialanie-skutecznosc-opinie/.