Sposobów na dezynfekcję czyli mówiąc prościej na oczyszczenia danych powierzchni czy pomieszczeń obecnie jest naprawdę wiele.

Począwszy od najróżniejszych chemii, tych lżejszych jak również tych, które mogą negatywnie wpływać na powierzchnie z niektórych materiałów, poprzez wykorzystanie naturalnych metod takich jak para wodna pod, która z racji swojej wysokiej temperatury zabija praktycznie wszystkie bakterie. Jednak gdybyśmy chcieli wyszukać w internecie zwykłe hasło dezynfekcja pomieszczeń, to jestem pewien, że w większości topowych wyszukiwań pojawiło by się hasło ozonowania. Na czym polega ozonowanie? Co jest potrzebne do ozonowania, a także jakie są koszty ozonowania?
Mówiąc najprościej i najkrócej ozonowanie pomieszczeń to dostarczenie do danego pomieszczenia gazowego ozonu by ten mógł wymieszać się z powietrzem, które znajduje się w tymże pomieszczeniu. W ten tez sposób, właściwości oczyszczające ozonu działają na wszelkie powierzchnie, a także samo powietrze znajdujące się w danym pomieszczeniu. Profesjonalna dezynfekcja oraz ozonowanie wszelakich pomieszczeń.

Dzięki temu, w krótkim czasie (w zależności od użytego sprzętu) jesteśmy w stanie zdezynfekować praktycznie całe pomieszczenie.

Jednak jakiego urządzenia potrzebujemy do wykonania profesjonalnego ozonowania? Ozon niszczy wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie, grzyby czy też wirusy, do wytworzenia alotropowej odmiany tlenu, czyli ozonu potrzebne jest specjalne urządzenie, które dzięki reakcji chemicznej wytworzy ozon. Taki sprzęt powoduje swego rodzaju chemiczną reakcję, która następnie z zwartego w powietrzu tlenu tworzy ozon. Koszty ozonowania zależą w dużej mierze od miejsca w którym mieszkamy, a także konkurencyjności firm na danej płaszczyźnie usługowej. Dla przykładu inna cena będzie w niewielkiej miejscowości jak chociażby Augustów, a zupełnie inną cenę za taką usługę otrzymamy w Warszawie. Z kolei Profesjonalne usługi ozonowania na terenie Łodzi będą miały jeszcze inną cenę, ze względu na bliskość innych dużych aglomeracji.