Jeśli dostałeś zaproszenie na chrzciny, z pewnością szukasz wyjątkowego pomysłu na prezent dla dziecka z okazji chrztu.

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem chrzestnym, członkiem rodziny czy przyjacielem, w sklepach online znajdziesz wiele pomysłów na upominki, ponieważ tego dnia nie wypada przyjść bez prezentu. Uczestnicząc w chrzcie noworodka, powinieneś wybrać idealny prezent, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień.

Prezenty z wygrawerowanym osobistym przesłaniem

Pamiątkowe podarunki dla dzieci

Chrzest jest ceremonią religijną, więc obrazy religijne, medaliki i krzyżyki, krzyże do powieszenia nad łóżeczkiem lub książeczki religijne dla maluchów, są odpowiednimi pomysłami na prezent. Chociaż nie każdy prezent dany w dniu chrztu musi być bezpośrednio chrześcijański, jeśli jesteś matką chrzestną lub ojcem chrzestnym, trzymanie się czegoś katolickiego dla swojej chrześnicy lub chrześniaka ma sens. Krzyż do łóżeczka to symbol religijny, który ma chronić i błogosławić śpiące dziecko. Można go zawiesić samodzielnie na wstążce lub zamontować w ramie obrazu. Jest to uroczy, ale elegancki prezent, który z pewnością posłuży jako pamiątka rodzinna. Popularne są również sztućce grawerowane, które możemy spersonalizować imieniem dziecka, datą chrztu i osobistymi życzeniami.

Chrzest jest formalną ceremonią i chociaż prezenty mogą być urocze, powinny odzwierciedlać tę formalność. Chociaż nie każdy prezent musi mieć odniesienie religijne, na przykład jeśli nie jesteś osobiście chrześcijaninem, elegancki prezent jest zawsze właściwym wyborem. Złoto lub srebro to zawsze dobry pomysł, ale kocyk dziecięcy z wyhaftowanym imieniem może być również w dobrym guście. Prezent na chrzest powinien być pamiątką, muszą być zatem trwałe i być cenione przez lata. Wybierz coś wysokiej jakości, co można docenić przez całe życie i być może przekazać jako pamiątkę rodzinną następnemu pokoleniu, a mogą to być grawerowane sztućce.

Sztućce z grawerem można zamówić na stronie https://republikalyzeczek.pl/kategoria-produktu/sztucce-z-grawerem/. Prezenty dla dziecka mogą również obejmować biżuterię i elementy dekoracyjne, a także zabawki i książki inspirowane religijnością, ale nie tylko. Takie upominki będą także odpowiednie na komunię czy pierwsze urodziny malucha.