Kiedyś rodzice dbali o to, aby ich dzieci nosiły zawsze czyste, odpowiednio skrojone ubrania. Było to dość problematyczne, ponieważ pociechy nie mogły swobodnie bawić się choćby w piaskownicy, ponieważ musiały pilnować, aby nie ubrudzić odzieży. Później nadeszła zmiana pokoleniowa. Teraz rodzice pytają: chcesz mieć dziecko czyste, czy szczęśliwe?

Nie spinaj się!

Chyba każdy rodzic lubi pochwalić się swoją pociechą. Tym jak ładnie rośnie, jaka jest zaradna i dobrze wychowana. Zdarzają się jednak dni, gdy białe rajstopki po chwili będą miały czarne ślady piachu. Najważniejsze jest to, aby się nie przejmować takimi drobnostkami. Oczywiście, powinniśmy uczyć dzieci tego, aby szanowały swoje ubrania i uważały, aby ich nie podrzeć. Jeśli jednak pojawią się plamy i zabrudzenia – przecież można to wyprać! Dziecko będzie mogło swobodnie oddać się zabawie, a i Ty, gdy przestaniesz się martwić o wygląd kolan Twojej pociechy, zauważysz, że spędzanie z nią czasu jest o wiele bardziej przyjemne i relaksujące.

Idź o krok dalej…

Pokaż, że masz do siebie dystans i lubisz dobrą zabawę, a do tego kochasz swoją rodzinę! Nie musisz przygotowywać imprez, ani transparentów. Wystarczy, że zdecydujesz się na odzież dla rodzin. Możesz kupić np. ubrania mama i córka, które pokażą jak silna więź łączy Ciebie z Twoim maleństwem. W sklepach dostępnych jest mnóstwo motywów, które mówią, że „jaka mama, taka córka”, albo przedstawiają rodzicielkę i jej latorośl.

A co powiesz na to, abyście ubrały się w takie same sukienki, albo abyście miały te same bluzy? To nie tylko wygląda przeuroczo, ale zapewnia również pewną dozę bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach publicznych. Wybierając np. jaskrawy kolor, będziesz zawsze mogła mieć swoje dziecko w zasięgu wzroku.

 

Jeśli zaś chodzi o ubrania mama i syn znajdziesz wiele printów, na których pojawiają się wyznania miłości, czy też wzory świąteczne. Fanki popularnej „Gry o Tron” z pewnością ucieszą nawiązania do powieści na uroczych printach między mamą a jej synkiem.

Nie musisz decydować się jedynie na ubrania mama i córka albo mama i syn. W sklepach dostępne są również odpowiedniki dla ojców oraz dla całej rodziny! Tak naprawdę wszyscy możecie nosić koszulki czy bluzy, które korespondują ze sobą kolorami, krojami, zabawnymi napisami lub grafikami – nie tylko od święta, ale i na co dzień! Każdy uzna, że to niezwykle urocze!

Mniej stresu, to szczęśliwsze życie

Dbanie o dziecko może być niezwykle stresujące, ale wszędzie tam, gdzie możesz, staraj się sobie ułatwiać tę pracę. Obok zabawnych ubrań dla rodzin, możesz znaleźć też ubrania do karmienia piersią. To odzież, która może znacząco odmienić Twoją codzienność. Są to sukienki do karmienia albo koszulki do karmienia czy też bluzki, a nawet golfy, które wyposażone są w specjalne „systemy”, ułatwiające przystawianie dziecka do piersi. Karmienie odbywa się dyskretnie i bez problemu – nawet w miejscach publicznych.

Pamiętaj, że szczęśliwa mama, to również szczęśliwe dziecko. Warto robić wszystko, aby na co dzień okazywać sobie wzajemnie miłość i troskę.