Wybierając zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, robisz znaczący krok w kierunku poprawy wyglądu i zdrowia skóry.

Aby uzyskać najszybszy powrót do zdrowia i najlepsze wyniki, należy szczególnie dbać o skórę w ciągu pierwszych kilku dni i tygodni po zabiegach kosmetycznych. Recepta na pielęgnację skóry w domu będzie się różnić w zależności od wybranego zabiegu kosmetycznego. We wszystkich przypadkach przed zabiegiem porozmawiaj ze swoim lekarzem lub estetykiem na temat powrotu do zdrowia po zabiegu. Zabiegi kosmetyczne różnią się w stopniu, w jakim wpływają na skórę, od łagodnych zabiegów, takich jak mikrodermabrazja, po zabiegi chirurgiczne, w tym lifting twarzy i oczu. Po łagodnych, nieinwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej będziesz mógł szybciej wrócić do normalnej pielęgnacji skóry niż po zabiegach chirurgicznych lub zabiegach, które powodują większą ingerencję w powierzchnię skóry.


Zasadnicze rozróżnienie między procedurami polega na tym, czy skóra jest nienaruszona, czy nastąpiła ingerencja w jej powłoki.

Typowe zabiegi medycyny estetycznej, które pozostawiają nienaruszoną skórę, obejmują mikrodermabrazję, nieablacyjne procedury laserowej wymiany powierzchni naskórka, łagodne peelingi chemiczne, wypełniacze lub Botox. Typowe zabiegi kosmetyczne, które pozostawiają otwarte rany lub uszkodzoną skórę, obejmują głębokie peelingi chemiczne, ablacyjne laserowe zabiegi powierzchniowe oraz zabiegi chirurgiczne, takie jak lifting powiek, plastyka nosa i lifting twarzy. Jeśli skóra jest mocno zaczerwieniona, po zabiegu, musisz ją odpowiednio pielęgnować, aby zapobiec nadmiernej pigmentacji. Kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej kupisz na stronie https://novaclear.eu/produkty-repair/. Upewnij się, że używasz łagodnych, hipoalergicznych produktów bez mydła i bezzapachowe środki nawilżające. Zachowaj szczególną czujność w kwestii ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ w pierwszych dniach po zabiegu najlepiej unikać bezpośredniego słońca.