Serwis samochodów osobowych, to miejsce które każdy posiadacz samochodu musi odwiedzić raz na jakiś czas.

Wiadomo, że oprócz poważnych usterek samochody osobowe powinny być serwisowane również pod względem części eksploatacyjnych takich jak wymiana klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, wymiana rozrządu czy wymiana oleju. Większość z posiadaczy samochodów osobowych widzi jedynie biuro serwisu, które jest przeznaczone właśnie dla klientów. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak wygląda serwis samochodowy od środka? W jakie meble zazwyczaj jest wyposażony typowy serwis samochodowy? Coraz większą popularność zyskują meble metalowe, która są niezwykle wytrzymałe na działanie różnych środków chemicznych na swoje powierzchnie.
To właśnie między innymi dlatego, większość warsztatów samochodowych wyposażonych jest w najróżniejsze metalowe meble. Przede wszystkim meble wykonane z metalu cechują się swoją wytrzymałością na działanie różnych środków chemicznych, takich jak smary, środki do czyszczenia hamulców, płyny hamulcowe, paliwa. Rozlany przez przypadek rozpuszczalnik na powierzchnię metalowego stołu nie będzie miał większego wpływu na stan takiej powierzchni. W przypadku drewnianego mebla mogłoby to się skończyć zupełnie inaczej. Najważniejsze zalety metalowych mebli coraz częściej wybieranych przez serwisy samochodowe.

W warsztatach znajdziemy również metalowe regały, które oprócz odporności na mechaniczne uszkodzenia cechują się również możliwością „utrzymania” na sobie naprawdę wielu kilogramów.

Sprawdzi się to w szczególności w przypadku, kiedy na półkach takiego regału dany warsztat będzie chciał składować części zamienne lub różnego rodzaju płyny eksploatacyjne do wykorzystania w późniejszych naprawach. Meble metalowe są coraz częściej wykorzystywane także w innych branżach właśnie ze względu na bardzo duża funkcjonalność. Ponadto metalowe meble cechują się również bardzo dużym stosunkiem wykorzystania metrażu danego pomieszczenia do składowania przedmiotów.