Gracze konsolowi mogą cieszyć się wieloma różnymi tytułami, na konsole dostępnych jest wiele gier, zarówno na platformę PlayStation jak i Xbox.

Oczywiście są to różne gry od gier sportowych poprzez gry RPG, symulatory czy też strzelanki. Zatem każdy gracz może wybrać swój ulubiony tytuł, oczywiście najpopularniejsze gry przyciągają przed ekrany telewizorów i monitorów miliony graczy. Z pewnością w przypadku PlayStation 5 również firmy zajmujące się tworzeniem gier komputerowych dadzą graczom wiele interesujących tytułów. W przypadku platformy PlayStation 4 mogliśmy grać w takie gry jak przykładowo Wiedźmin 3, GTA5, God of War, The Last of Us 2. Czy też Red Dead Redemption 2, która cieszy się bardzo dużą popularnością.

Red Dead Redemption 2

Gra Red Dead Redemption 2 to bardzo popularna gra na konsole, jest to bardzo interesująca przygodówka w świecie westernowym. Z pewnością na uwagę zasługuje bardzo rozbudowany świat, będziemy mogli wykonywać różnego rodzaju misję, zwiedzać różne zakątki wirtualnego świata gry. Oczywiście gra jest bardzo interesująca pod względem graficznym, ale także jest bardzo grywalna. Dlatego też na całym świecie sprzedało się już wiele milionów egzemplarzy. Fabuła gry została osadzona w roku 1899, cała opowieść polega na wykonywaniu różnego rodzaju zadań, mogą być to różnego rodzaju napady, walka czy też pojedynki na rewolwery. Oczywiście cały świat to świetnie przygotowany obszar preriowy, pustynny a także różnego rodzaju miasta dzikiego zachodu. Znajdziemy tam tereny górskie ale też rozległe doliny. Bohater będzie mógł poruszać się konno, będzie posiadał różne rodzaje broni pistolety, karabiny z których będzie korzystał podczas misji. Z pewnością bardzo dużą zaletą gry jest świetna fabuła, każda kolejna misja jest bardzo wciągająca, wiele nas może także zaskoczyć, z pewnością na uwagę zasługują elementy humorystyczne, musimy nawiązać kontakt z naszym koniem, warto zwrócić uwagę iż zwierzę może wpaść w popłoch w czasie strzelaniny, może nas także ugryźć czy też kopnąć. Dlatego też gra jest bardzo ciekawa, w tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę iż możemy wcielić się w czarną postać, możemy napadać na bańki, Oczywiście wcześniej musimy cały napad dokładnie przygotować, możemy także udać się na prerię na polowanie. Z pewnością każdy będzie mógł wybrać takie tempo rozgrywki jakie najbardziej mu odpowiada.

Najpopularniejsze gry na platformę PlayStation

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Innym bardzo interesującym tytułem na konsole jest Wiedźmin 3 Dziki Gon, przez wielu uznawana przez najlepszą grę RPG wszechczasów. Oczywiście jest to gra pochodząca z polskiego studia CD Projekt, postać oparta jest na książkach polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Gra zaraz po premierze stała się międzynarodowym hitem, z pewnością wielu graczy którzy pamiętają poprzednie odsłony gry chętnie sięgnęło po najnowszą wersję. Gra mimo iż ma już 6 lat, nadal cieszy użytkowników na całym świecie. W grze wcielamy się w wiedźmina znanego z innych części gier o imieniu Geralt, który będzie wykonywał różnego rodzaju misję, związane z główną opowieścią. Oczywiście w grze dostępnych jest bardzo duża ilość misji głównych oraz pobocznych, dzięki czemu gra daje ponad 100 godzin zabawy. Oczywiście wszystkie misje są bardzo różnorodne, dlatego też nie będą nam się nudziły, sama mechanika gry jest bardzo interesująca a gra bardzo angażuje i wciąga gracza. Oczywiście główny bohater będzie mógł posługiwać się mieczem, sama mechanika walki jest bardzo rozbudowana w tym momencie możemy nie tylko zadawać ale także blokować ciosy wykonywać różnego rodzaju uniki. Z pewnością bardzo ciekawy jest sam system uchwycenia naszej postaci z trzeciej osoby, rola kamery w tym przypadku jest bardzo duża zwłaszcza w czasie walki.

Przyszłość gier na platformę PlayStation

Obecnie mamy do dyspozycji wiele gier na platformę PS4, ale wychodzą także ps5 gry, dedykowane są dla nowej generacji konsol. Z pewnością zastosowanie nowoczesnych układów graficznych, dużej ilości pamięci oraz mocnego procesora 8 rdzeniowego w PlayStation 5 da graczom bardzo dobre wrażenia. Gry staną się bardziej realistyczne, z pewnością twórcy gier będą mogli tworzyć gry bardziej wymagające jeżeli chodzi o sprzęt, przez to będą bardziej realistyczne, będą posiadały coraz ciekawsze grafikę.