W świecie Internetu i technologii edycja zdjęć oznacza znacznie więcej niż tylko przycinanie lub przesuwanie czyjejś twarzy na zdjęciu. Wraz z rozwojem nowoczesnych aparatów cyfrowych edycja zdjęć stała się bardziej zaawansowana. Do zaawansowanej edycji zdjęć wymagana jest duża liczba aplikacji i oprogramowania, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Specjalnie dla profesjonalnego fotografa, który musi wykonywać bardzo precyzyjne edycje i manipulować zdjęciami na dużą skalę potrzebne są coraz bardziej zaawansowane laptopy Warszawa, które poradzą sobie ze wszystkimi tymi zadaniami sprawnie.

Podobnie jak w przypadku innych nowoczesnych urządzeń, zakup najlepszego laptopa do edycji fotografii nie jest łatwym zadaniem. Jest wiele rzeczy do sprawdzenia w laptopie do edycji zdjęć, takich jak procesor, pamięć RAM, grafika, wyświetlacz i inne. Aby zdjąć z Twojej głowy dodatkowy wysiłek, przygotowaliśmy wybór najlepszych laptopów do edycji zdjęć 2021, jakie możesz obecnie znaleźć na rynku. Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź, czy sprzęt, który planujesz przynieść do domu, spełnia Twoje wymagania. Pomoże Ci w tym ten krótki artykuł.

Jaki osprzęt powinny mieć laptopy Warszawa do grafiki?

Kiedy przeglądasz dostępne na rynku laptopy Warszawa, które spełnią Twoje wymagania w kwestii edycji zdjęć i przechowywania, cena nie jest najważniejszym kryterium. Jest wiele rzeczy, które powinieneś sprawdzić. Ponieważ zamierzasz wydać ciężko zarobione pieniądze na system, zalecamy poszukać laptopa, który spełnia podstawowe wymagania techniczne. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem laptopa do edycji zdjęć:

Procesor: Wydajny procesor jest niezbędny do pracy przy edycji zdjęć. Wiele nowych laptopów lub notebooków jest wyposażonych w dwurdzeniowe procesory, takie jak procesory i7 i i5, które idealnie nadają się do edycji zdjęć lub edycji wideo. Te procesory są dość energooszczędne i nie zawiodą Cię pod względem wydajności.

System operacyjny: Do edycji zdjęć można używać zarówno systemu Windows, jak i macOS, ale korzystanie z systemu macOS jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Wiele osób w tej branży woli komputery Mac od komputerów PC, ponieważ są one bardziej stabilne do tego rodzaju pracy.

Pamięć RAM: im więcej pamięci RAM, tym lepiej możesz pracować z laptopem. W przypadku większości celów do edycji zdjęć lepiej nadają się laptopy Warszawa, które mają 8 GB lub więcej. Jeśli masz trochę więcej pieniędzy na zakup laptopa do edycji zdjęć, zwiększ rozmiar pamięci RAM do 16 GB lub więcej, ponieważ pozwoli to na rzeczywistą wielozadaniowość.

Dysk twardy: do edycji zdjęć potrzebny jest dysk twardy, który zapewni wystarczającą pojemność do przechowywania obrazów HD i innych plików. Najlepszy laptop do edycji zdjęć powinien mieć co najmniej 1 TB dysku twardego. Najlepiej wybrać dysk SSD, ponieważ dyski SSD są znacznie szybsze niż dyski twarde HDD.

Najlepsze laptopy do obróbki grafiki Apple MacBook Pro

Wśród profesjonalnych fotografów i producentów laptopy marki Apple zawsze pozostają na pierwszym miejscu. Ponieważ są w stanie obsługiwać wysokiej klasy narzędzia graficzne, są najczęściej wybierane do pracy przy edycji zdjęć i edycji wideo. Potężny 16-calowy MacBook Pro firmy Apple, który jest wyposażony w potężny procesor Intel Core i7 9. generacji, który może obsługiwać wiele plików graficznych w wysokiej rozdzielczości i zapewnia wysoką wydajność.

Jest wyposażony w 16-calowy wyświetlacz Full HD Retina o rozdzielczości 3072×1920 pikseli. Do przechowywania ten laptop jest wspierany przez 16 GB pamięci RAM LPDDR3 i 256 GB pamięci masowej SSD, dzięki czemu jest wystarczająco wydajny do wielozadaniowości. Laptop nie ma oddzielnej karty graficznej, ale koprocesor Radeon Pro 5300M jest więcej niż wystarczający, aby obsłużyć wszystko, co robisz.

Acer Aspire 5 – budżetowe laptopy Warszawa do edycji zdjęć

Jeśli masz napięty budżet, ale potrzebujesz laptopa, który dobrze poradzi sobie z edycją zdjęć, laptopy Warszawa z serii Acer Aspire 5 sprawdzą się idealnie. Ten komputer wyposażony jest w procesor Intel Core i5 10. generacji w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej SSD. Posiada panoramiczny wyświetlacz LED IPS o przekątnej 15,6 cala Full HD, który doskonale nadaje się do edycji zdjęć.

Grafika w tym laptopie jest napędzana przez NVIDIA GeForce MX350 z 2 GB karty graficznej. Acer Aspire 5 działa w systemie Windows 10, a jego podświetlana klawiatura umożliwia edycję zdjęć w nocy. Oprócz tych wszystkich specyfikacji laptop zapewnia długotrwałą żywotność baterii do 10 godzin. Oznacza to, że możesz pracować nad edycją zdjęć przez długi czas, nie martwiąc się o ładowanie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to idealny laptop o ograniczonym budżecie do edycji fotografii i przechowywania