Zakup odzieży z zaprojektowanym przez siebie nadrukiem w obecnych czasach jest tak łatwy, jak zakupienie jakiejkolwiek rzeczy na Allegro czy Aliexpress.

Weźmy na przykład pod uwagę to, że jesteś fanem swojego miasta i chciałbyś to pokazać innym ludziom wokół. Czy uważasz, że znajdziesz gdziekolwiek w internecie ofertę kupna koszulki z napisem „I Love Krapkowice”? Prawdopodobieństwo, że ktoś oferuje taką koszulką, z takim napisem, w takim kolorze jaki chcesz jest dość niskie. Nie ma co ukrywać, że to miasto jest mało znane. Jednak istnieje możliwość, że taką koszulkę możesz zamówić u jednego z producentów, którzy mają w swojej ofercie różnego rodzaju koszulki, a dodatkowo oferują możliwość nadruku swojego napisu lub całej grafiki. Jakimi jednak metodami wykonywane są takie nadruki? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

Metody nadruku na odzieży wykorzystywane w dzisiejszych czasach.

Pierwszą i najmocniejszą metodą nadruku jest sublimacja. Jednak na wstępie warto wspomnieć o tym, że jest ona wykorzystywana tylko na jasnych kolorach tkanin, ze względu na proces chemiczny, który zachodzi w tej technologii.

Niestety przy ciemnych kolorach odzieży moglibyśmy doświadczy zmiany barw grafiki, czego jednak byśmy nie chcieli. Warto też wspomnieć, że ta technologia jest najbardziej trwałą na warunki atmosferyczne czy też pranie w pralce. Dzięki temu sposobowi nadruk wnika głęboko we włókna tkaniny i jest niesamowicie trwały. Inną metodę jest metoda flockowania czy też użycia flock folii. Polega to na stworzeniu nadruku na specjalnej folii, która następnie jest przenoszona na odzież. Większość firm oferujących tego typu nadruki, zwraca uwagę na to, że taki nadruk wystarcza na około pięćset prań przy czym musza zostać zachowane zasady dotyczące prania odzieży z takimi nadrukami. koszulki sportowe z nadrukiem na zamówienie najlepiej wykonywać za pomocą sublimacji, biorąc przede wszystkim pod uwagę fakt, że jest to jedna z najtrwalszych metod nadruku na tkaninach.