Chirurgia implantów dentystycznych nie jest jednorazową procedurą.

Istnieje wiele etapów, z których większość wymaga wyleczenia przed następnym krokiem. Oznacza to, że cały proces może trwać od pięciu miesięcy do nieco ponad roku, zanim uzyskasz implant. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po zabiegu implantacji zębów, i co się z tym wiąże, jest skonsultowanie się ze swoim stomatologiem.

Jak wygląda procedura założenia implantów stomatologicznych

Implanty to trwała metoda leczenia ubytków uzębienia

Gdy zdecydujesz się na implanty dentystyczne, które zastąpią brakujący lub uszkodzony ząb (lub zęby), najpierw odbędziesz wstępną konsultację ze swoim dentystą, protetykiem lub chirurgiem jamy ustnej. Pierwszą rzeczą, którą omówisz, jest to, jakiego rodzaju implantów dentystycznych potrzebujesz, oraz czy taka metoda leczenia jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Implanty są wszczepiane bezpośrednio do kości szczęki. Po wygojeniu się tkanki wokół implantów należy zaplanować kolejne wizyty w celu podłączenia sztyftu do implantu, przed ostatecznym przymocowaniem sztucznej korony zęba do sztyftu.

Stomatolog wykona również zdjęcie rentgenowskie, może nawet zastosuje trójwymiarowe obrazowanie jamy ustnej i zębów, i stworzy wycisk szczęki do wykorzystania podczas umieszczania implantu. Dodatkowo stomatolog określa, czy kość szczęki jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać implant. Jeśli nie, zostaną omówione opcje przeszczepu kości lub inne metody naprawienia brakujących zębów. Jeśli wymieniasz ząb pęknięty lub uszkodzony nie do naprawienia, musisz go wyrwać. Jest to procedura, która wymaga przynajmniej znieczulenia miejscowego i czasu na wyleczenie kości i tkanek, zanim będzie można założyć implant.

Po wyzdrowieniu po usunięciu wszelkich koniecznych zębów lub przeszczepie kości stomatolog umieści implanty Poznań na swoim miejscu, wcinając się w dziąsło, a następnie wiercąc w kości szczęki. Tytanowy pręt służy jako korzeń zęba i jest wszczepiany pod linią dziąseł. Nie będziesz w stanie tego poczuć, gdy się zagoi. Generalnie zajmie to od czterech do siedmiu miesięcy, zanim implant prawidłowo połączy się z kośćmi szczęki i będzie można założyć koronę zęba.