W wielu sytuacjach może się zdarzyć, że karoseria samochodowa nie może być naprawiona metodą PDR.

Jeśli karoseria posiada nierówności i ubytki, powstałe przykładowo w wyniku działania rdzy, a lakier posiada uszkodzenia, zawirowania i odpryski, należy wykonać korektę karoserii i nałożyć nowy lakier. Należy zatem po oczyszczeniu samochodu uzupełnić ubytki za pomocą szpachli samochodowej, następnie można przystąpić do prac lakierniczych. Efektem końcowym jest idealnie gładka powierzchnia, która pozwala na dobre wiązanie lakieru, ale także pozwala na wydobycie pięknego połysku wykończenia.

Czy można wykonać korektę karoserii samochodowej?

Szpachla samochodowa do uzupełnienia ubytków w karoserii

Szpachla samochodowa jest to produkt na bazie żywic poliestrowych i wypełniaczy, który służy do wyrównania ubytków w karoserii. Dzięki uzyskaniu gładkiej i równej powierzchni, można odpowiednio nałożyć świeży lakier, dokonać napraw lakierniczych, aby twój samochód znów wyglądał jak nowy. Z pewnością wielu właścicieli pojazdów martwi się ubytkami w karoserii, jednak w warsztatach detailingu można takie uszkodzenia z powodzeniem naprawić, używając szpachli samochodowej.

Szpachla samochodowa dobrze wiąże się z karoserią, można ją również zmieszać ze specjalnym utwardzaczem. Możemy w ten sposób skorygować zarówno drobne, jak i większe ubytki. Znajdziemy również w sprzedaży szpachlę samochodową z włóknem szklanym, która jest polecana do większych uszkodzeń w karoserii. Można w ten sposób sprawić, że nawet zaniedbany pojazd odzyska dawny wygląd, powstrzymamy rozwój rdzy na karoserii.

Jeśli pojazd posiada ubytki w karoserii, może być zastosowana szpachla samochodowa, która służy jako wypełniacz. Następnie pojazd może zostać wypolerowany, wyczyszczony, a później przeprowadzane są prace lakiernicze. Tego typu prace naprawcze są przeprowadzane przez firmy zajmujące się detailingiem samochodowym, w zależności od stopnia uszkodzenia karoserii można zastosować różne rodzaje szpachli samochodowej, na bazie żywic poliestrowych czy włókna szklanego.