Wielu mężczyzn już po 30 roku życia ma problemy z wypadającymi włosami, najczęściej jest to łysienie androgenowe typu męskiego, które występuje częściej jeżeli ktoś z naszej rodziny miał podobne predyspozycje genetyczne.

Ma to związek z przemianą testosteronu w dihydrotestosteron, ma on negatywny wpływ na receptory androgenowe w naszych mieszkaniach włosowych. W tym przypadku dochodzi do zmniejszania mieszków włosowych, stają się one cieńsze oraz krótsze, dodatkowo może pojawiać się powiększeniu gruczołów łojowych, co będzie negatywnie wpływało na stan naszych włosów. Z tym przypadku negatywny wpływ może mieć także palenie papierosów czy też nadmierne spożywanie alkoholu.

Co powoduje nadmierne wypadanie włosów?

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Dodatkowo negatywny wpływ ma także przewlekły stres, jeżeli posiadamy odpowiedzialną pracę, wówczas stres może dodatkowo prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo udowodniono iż za wypadanie włosów może odpowiadać także niewłaściwa dieta, która będzie bogata w tłuszcze, pokarmy modyfikowane, konserwanty. Naturalnie w celu pozbycia się problemu powinniśmy udać się do lekarza dermatologa, który będzie mógł postawić diagnozę. Wówczas możemy dowiedzieć się jaka jest przyczyna, rozpocząć odpowiednią kurację. Często jest to po prostu odpowiednia dieta, która przewiduje małą ilość tłuszczu, dodatkowo powinniśmy do organizmu dostarczać witaminę B, C, wiele różnych składników mineralnych które pozytywnie będą wpływały na nasze mieszki włosowe.

W przypadku łysienia bardzo często objawem będzie pojawienie się zakoli, u mężczyzn mogą pojawiać się już nawet w 25 roku życia, w przypadku kobiet proces łysienia przebiega nieco inaczej. Kobiety mogą być narażone na łysienie w czasie terapii hormonalnej, w czasie ciąży czy też zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Naturalnie możemy zapobiegać wypadaniu włosów używając odpowiednich odżywek, szamponów do włosów.

Jednak kiedy nic nie przynosi oczekiwanych rezultatów wówczas możemy przeszczepić włosy z innych miejsc na miejsca gdzie ich brakuje. Obecnie wiele klinik oferuje tego rodzaju zabiegi, w ten sposób możemy uzupełnić włosy na całej głowie czy też na pewnych obszarach przykładowo na zakolach. Warto zwrócić uwagę iż bardzo opłacalny może być przeszczep włosów zagranica, w tym przypadku możemy udać się przykładowo do Turcji, gdzie zabiegi transplantacji włosów są dużo tańsze niż w naszym kraju.