Butelka filtrująca to jeden z najpopularniejszych gadżetów tego lata.

Warto jednak wspomnieć, że butelka nie tylko dobrze wygląda, ale również niesie za sobą wiele korzyści. Postaramy się odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania i tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości.

Butelka na wodę z filtrem węglowym – co warto o niej wiedzieć

Postanowiliśmy zebrać najpopularniejsze pytania dotyczące butelki filtrujące i wyjaśnić wszelkie zawiłości czy niedomówienia. Czas dowiedzieć się co kryje butelka wielokrotnego użytku:

1) Do czego służy butelka na wodę z filtrem węglowym?
Głównym zadaniem butelki filtrującej jest oczyszczanie wody kranowej. Butelka wielkokrotnego użytku wyposażona jest w filtr węglowy (naturalny, aktywny węgiel powstały z łupin orzecha kokosowego), który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej. Jeden filtr węglowy jest w stanie przefiltrować nawet 150 litrów wody kranowej (co zastępuje 300 jednorazowych półlitrowych butelek z wodą ze sklepu).

2) Jak „działa” butelka na wodę z filtrem węglowym?
Butelka wielokrotnego użytku wyposażona jest w filtr węglowy. To właśnie on jest odpowiedzialny za neutralizację nieprzyjemnego zapachu i smaku chloru z wody kranowej. Gwarantuje on wysoką filtrację. Ale jak wygląda ten proces? To proste! Należy Odkręcić butelkę filtrującą, nalać wodę kranową, zakręcić butelkę, a filtr węglowy zajmie się resztą.

3) Jak często wymieniać filtr?
Filtr węglowy należy wymieniać co cztery tygodnie, aby zapewnić sobie najwyższą skuteczność działania.

4) Jak wydajny jest filtr węglowy?
Jeden filtr zastępuje 300 półlitrowych wód w jednorazowym opakowaniu (150 litrów wody kranowej).

5) Czy można filtrować wodę z dodatkami np. z sokiem z cytryny?
Nie jest zalecane używanie butelki filtrującej do filtracji wody kranowej z różnego rodzaju dodatkami.

6) Czy butelkę wielokrotnego użytku można myć w zmywarce?
Nie, butelkę z filtrem należy myć w wodzie do 50 stopni Celsjusza, przy użyciu płynu do mycia naczyń.

7) Czy butelki filtrujące można umieszczać w lodówce?
Oczywiście, butelkę filtrującą można bez przeszkód trzymać w lodówce (idealne rozwiązanie na upalne dni). Nie należy zamrażać filtra węglowego.

Butelka na wodę z filtrem węglowym dostępna jest na sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html. Na stronie można również znaleźć więcej informacji na temat butelki filtrującej.