Każda osoba, która rozpoczyna budowę, liczy się z każdym groszem. Jeżeli Ty również chcesz zaoszczędzić, przekonaj się ile będziesz musiał zapłacić za usługi geodezyjne w poszczególnych rejonach Polski.

Kask, odblaskowa kamizelka i sprzęt do pomiarów – to właśnie tak często kojarzymy geodetów. To właśnie od tego fachowca wszystko się zaczyna. Jest to bowiem specjalista, którzy jest zobowiązany do wykonania pomiarów działki, tworzy mapy, a także sporządza niezbędne do rozpoczęcia budowy dokumenty. Sprawdzony geodeta używa najczęściej nowoczesnych przyrządów pomiarowych, a także technologii satelitarnych, czy też zaawansowanych programów komputerowych.

Jakie są stawki geodety?

Warto na samym początku wspomnieć o tym, że stawki znacznie się od siebie różnią, w zależności od regionu kraju, w którym dana osoba chce rozpocząć budowę. Ostateczne ceny za usługi geodezyjne zależą między innymi od lokalizacji, ale również powierzchni działki, stopnia skomplikowania poszczególnych spraw, ale również liczby rozdzielanych, czy też scalanych działek. W tym artykule znajdziesz orientacyjne stawki w poszczególnych regionach Polski. Nie są one obowiązujące. W województwie mazowieckim za podział działki można zapłacić około dwóch tysięcy złotych. Z kolei około tysiąc złotych to koszt wytyczenia budynku. Przygotowanie samej mapy projektowej może kosztować około tysiąca trzystu złotych. W województwie lubuskim ceny są nieco niższe, podobnie jak w lubelskim. Tutaj od podanych cen można odjąć od dwustu do trzystu złotych. Inaczej sytuacja wygląda w województwie pomorskim, a także małopolskim. Tutaj ceny rosną. Podział działki często kosztuje powyżej dwóch tysięcy złotych.

Cena jest zawsze indywidualna

Warto pamiętać o tym, że usługi geodezyjne Nowy Targ to bardzo złożony temat. Geodezja może kosztować bardzo różnie, w zależności od wspomnianych wyżej kwestii. Zawsze warto zupełnie indywidualnie ustalać wszelkie szczegóły z konkretnym geodetą. Indywidualne podejście do tej kwestii jest bardzo istotne. W firmie HiLevel Geodezja możesz liczyć na współpracę z najlepszymi na rynku fachowcami, którzy dokładnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a także zaproponują Ci bardzo korzystne stawki.