Bez względu na to, czy chcesz mieć dom w stylu rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym, czy eleganckim, płytki z matowym wykończeniem to rozwiązanie, które powinieneś śmiało zastosować w swoich wnętrzach.

Płytki z matowym wykończeniem są również idealną decyzją do zastosowań zarówno podłogowych, jak i ściennych czy na zewnątrz.

Gdzie warto położyć płytki o matowym wykończeniu

Czy warto wybrać płytki z matowym wykończeniem

Trwałość i antypoślizgowość to dwie najważniejsze cechy płytek o matowym wykończeniu. Mogą również wytrzymać trudne warunki atmosferyczne, wilgoć i zmiany temperatury, dlatego możemy je także instalować na balkonach, tarasach, schodach czy obrzeżach domu. Zawsze możesz zdecydować się na subtelne wzornictwo w przypadku płytek o matowym wykończeniu we wnętrzach. Jeśli chcesz nadać matowej płytce ciepłe wrażenie, wystarczy wybrać te wykonane z trawertynu, łupka, terakoty, piaskowca czy wapienia, lub wybrać płytki o wyglądzie imitującym te naturalne materiały. Możemy również zakupić płytki naśladujące prawdziwe drewno i położyć je w łazience czy przedpokoju.

Ponieważ płytki z matowym wykończeniem do łazienki mają lepszą przyczepność i utrzymują właściwości antypoślizgowe i wodoodporne, stają się oczywistym wyborem do łazienek i pomieszczeń mokrych. Nigdy nie używaj błyszczącej płytki szkliwionej lub glazury na podłogach w wilgotnych pomieszczeniach lub łazienkach, ponieważ mogą one stać się bardzo śliskie po zamoczeniu. Płytki matowe lepiej ukrywają plamy, smugi i zaschnięte krople wody. W związku z tym nie wymagają regularnego czyszczenia, a kiedy je czyścisz, nie musisz uważać na ślady po mydle lub zacieki z wody jak przy płytkach z połyskiem.

Odpowiednie płytki mogą być stosowane w najtrudniejszych miejscach i mogą wytrzymać gorące, chłodne, deszczowe i mroźne warunki klimatyczne przez wiele lat bez żadnych problemów. Płytki matowe paradyż my way są również bardziej odporne na ścieranie, zarysowania i odpryski, a ewentualne uszkodzenia są mniej widoczne niż na płytkach z połyskiem. Płytki matowe są preferowane jako płytki podłogowe, ponieważ nie wysokiego współczynnika poślizgu i upadku.